1) Havalimanı teslimi yapılıyor mu ?

Evet, Aracınızı Ercan Havaalanı’nda alıp yine Ercan Havaalanı’na iade edebilirsiniz, bu hizmetimiz için ekstra ücret almıyoruz, ancak aracını havaalanına getirmemizi isteyen müşterilerimizden banka havalesi ile toplam ücrete dahil olan bir miktar ön ödeme (kapora) talep ediyoruz.

i) Neden kapora (ön ödeme) talep ediyorsunuz ?

Öncelikle istediğiniz tarihlerde aracı size ayırabilmemiz için.

Diğeri ofislerimizin Girne ve Magosa şehir merkezlerinde bulunması nedeniyle, Ercan Havalimanına size özel aracınızı getireceğimizden dolayı, şirket prensibimiz olarak tüm müşterilerimizden kapora talep ediyoruz.

2) 1 veya 2 gün araç kiralayabilir miyim ?

Minimum kiralama süremiz 3 gün‘dür, ancak daha az ( 1 ile 3 gün arası ) araç kiralamak isteyen müşterilerimiz için maliyetlerimizden dolayı 3 günlük kiralama ücreti alınır.

3) Ücret hesaplaması nasıl yapılıyor ?

Ücret hesaplaması günlük olarak yapılır, örneğin: 72 saati geçen kiralamalarda (96 saate kadar) 4 gün olarak hesaplanır.

Cep Telefonları Hakkında Önemli Hatırlatma!!!

Cep telefonlarınızı KKTC’de kullanabilmeniz için uluslararası dolaşıma (Roaming’e) açtırmanız gerekiyor, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Turkcell (KKTCELL) ve Vodafone (Telsim) hatlarınızı dolaşıma açtırarak kullanabilirsiniz. Avea hat kullananlar roaming’e açık telefonlarını, şebeke ayarlarından Turkcell veya Vodafone’u seçerek kullanabilirler. (Yurt dışı ücret tarifesi uygulanır.)

4) Dizel aracınız var mıdır ?

Hayır, tüm araçlarımız benzinlidir.

5) Sol direksiyonlu aracınız var mıdır ?

Hayır, bütün araçlarımız sağ direksiyonludur, KKTC’de trafiğin soldan işliyor olması nedeniyle trafikte daha güvenli seyretmeniz açısından sağ direksiyonlu araçlar güvenliğiniz için daha uygundur.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Yol Haritası

Kıbrıs Rent a Car’dan kiraladığınız her aracımızda, sizin kullanımız için ücretsiz olarak bıraktığımız KKTC yol haritasını bulabilirsiniz.

6) Şöförlü araç kiralıyor musunuz ?

Evet, sizin için şöför ayarlayabiliyoruz, ancak şöförler mesai saatleri içerisinde çalışır, ekstra için saat başı ücret hesaplanır. Şöför talebiniz için reservasyon aşamasında bize not olarak isteğinizi iletiniz.

7 ) T.C. Ehliyeti ile araç kiralayabilir miyim ?

Evet. Türkiye Cumhuriyeti ehliyeti ve yabancı ülke ehliyetleri, KKTC’ ye girişte verilen vize süresi kadar geçerlidir.

8 ) Başka bir şöför kiralanan aracı kullanabilir mi ?

Aracı sadece kiralayan kişi kullanabilir, ikinci sürücünün de aracı kullanabilmesi için kira sözleşmesine dahil edilmesi gerekir.

9 ) Kredi kartı ile ödeme yapabilir miyim ?

Evet, kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz, araç tesliminde ofisimizde veya havalimanında Mobil POS cihazımız sayesinde ödeme yapabilirsiniz.

10) Araç kiralama yaş sınırı ve şartınız nedir ?

Şirketimizin prensipleri gereği aracı kiralayan kişinin en az 25 yaşında olması ve Öğrenci olmaması gereklidir.

11) Havalimanında kim tarafından ve nasıl karşılanıyoruz ?

Havalimanında firmamız personeli tarafından elinde sizin isminizle çıkış kapısında karşılanıyorsunuz, Ercan Havalimanı küçük bir limandır ve Gelen Yolcular için tek bir çıkış kapısı vardır.

12) Araçlarınız kaç model ?

Araçlarımız, 2005, 2006 ve 2007 modeldir. Tüm araçlarımız yeni olarak alınır ve düzenli olarak teknik bakımları yapılır.

13) Minibüs Kiralıyor musunuz ?

KKTC yasaları gereği 7 kişiden fazla yolcu taşıyabilen araçların kullanımı için özel izin gereklidir, bu nedenle şöförlü Mercedes Vito aracımız ile mesai saatleri içinde TUR organizasyonları yapıyoruz.

14) İndirim yapar mısınız ?

Sitemizdeki fiyatlar sürekli güncellenmektedir; boştaki mevcut araçlarımız, önümüzdeki günlerde dönecek araçlarımız, rezervasyonların yoğunluğu veya durgunluğu değerlendirilerek hem şirketimizi hem de müşterilerimizi memnun etmeye yönelik fiyat ayarlaması yapılmaktadır. Bu nedenle minimum seviyede tuttuğumuz kira bedelleri için lütfen ayrıca indirim istemeyiniz.

15) Araçta benzin oluyor mu ?

Araç tarafınıza verilirken sizin kullanımınız için içerisinde bir miktar yakıt ile verilmektedir ve buna istinaden faturası size verilerek toplam fiyata eklenir. Aracı iade ederken deposunu boş verebilirsiniz.

16) Kapora (ön ödemeyi) yatırabileceğimiz banka hesap bilgileriniz nedir ?

Herhangi bir karışıklığa sebebiyet vermemek için rezervasyon talebiniz bize ulaştığında araçlarımızın misaitliği durumuna göre e-posta veya cep telefon numaranıza, Kıbrıs’ta da şubeleri bulunan Garanti Bankası veya İş Bankası hesap bilgilerimizi gönderiyoruz.